Wózek na każdą podróż

Sezon letni to bardzo często jedyny moment, w którym możemy pozwolić sobie na nieco dłuższą chwilę przerwy od nieustającego pędu pracy oraz obowiązków, które wydają się nigdy nie mieć końca. Długie spacery po południowych plażach, ciekawe wycieczki w stronę północnych klifów, piknik pełen niespodzianek za wschodnią granicą, kolacja w jednej z tych klimatycznych restauracji, gdzieś na zachodzie Europy – każdemu z nas należy się odrobina luksusowego wypoczynku, która wyplewi z nas cały, nagromadzony przez rok stres. Dlatego, nawet jeśli jesteś mamą małego dziecka, nie daj się powstrzymać przed spełnieniem swoich wakacyjnych marzeń. Już dziś, wybierz jeden z wielu wakacyjnych kierunków, zapakuj odpowiedni wózek i leć tam, gdzie tylko możesz.

Wakacje z dzieckiem

Dla wielu osób, planowanie wakacji z małym dzieckiem jest niezwykle problematyczne. Począwszy od martwienia się o to, jak maluch wytrzyma podróż, przez zastanawianie się, który zakątek świata nie będzie stanowił dla niego żadnego zagrożenia, aż po ustalenie w czym będzie się dziecko przewozić – budzi w rodzicach wile obaw, będących tym samym przyczyną rezygnacji z wymarzonego urlopu. Jednak, wbrew wielu pozorom, podróżowanie z dzieckiem nie jest, aż tak problematyczne. Rozwiązanie pewnych wątpliwości polega najczęściej na zaprzestaniu zamartwiania się oraz na spokojnej i przemyślanej organizacji, planowanego urlopu. Kwestia ta, dotyczy również sposobie w jaki będzie podróżował nasz maluch. Odpowiedni wózek to podstawa.

Wózek w podróży

Zanim zdecydujesz się na kupno nowego wózka lub też przygotujesz obecny do wyjazdu, zastanów się chwilę nad tym, jakie funkcje powinien spełniać. Preferencje sprzętowe najlepiej jest ustalić pod kątem sposobu w jaki będziecie się przemieszczać do miejsca docelowego. Czy będzie to lot samolotem, przejazd małym, albo dużym autem, czy raczej podróż autokarem. Ważne jest również, aby zwrócić szczególną uwagę na miejsce, w którym przyjdzie wam wypoczywać. Duże miasto w wielu aspektach różni się od małej, morskiej miejscowości. W jednym będzie wiele dróg pokrytych asfaltem lub wybrukowanych, w drugiej natomiast, mogą pojawić się polne ścieżki, dróżki i trudniejsze dla wózka podjazdy. Przedstawione powyżej przykłady należą do dwóch  ważnych aspektów, jakie określą rodzaj wózka, na który należy się zdecydować.

Uniwersalna odpowiedź

Wózek, który weźmiecie ze sobą w podróż powinien być przede wszystkim wygodny. Przez wygodę będziemy rozumieć jego niewielki rozmiar, który umożliwi wam spakowanie go do ciasnego auta, czy też bez problemu pozwoli na zmieszczenie go w luku bagażowym, albo autokarze. Stosunkowo mały wózek, to również brak obciążeń. Mniej dodatkowej wagi do noszenia podczas przemieszczania się po terminalu, to podstawa dla każdych podróżujących rodziców. Warto o tym pamiętać.

Te podstawowe informacje, należy jednak połączyć z wcześniejszymi ustaleniami. O ile nie będzie problemu z transportem wózka w aucie lub samolocie, może być problem już na miejscu, po jego wypakowaniu. Chodzi tutaj głównie o rodzaj podłoża, po którym będziemy się poruszać. Przy większych miejscowościach wakacyjnych, nie powinno być z tym problemu – chodniki oraz asfalt jest praktycznie idealny dla każdego rodzaju wózka dziecięcego. Problem stanowi podłoże nieutwardzone. Wiedząc w jakie rejony się wybieramy, możemy poszukać modelu, którego koła będą przygotowane do nieco bardziej ekstremalnej jazdy z dzieckiem. Lepsze, przystosowane do danego typu podłoża koła, będą wpływać na komfort jazdy naszego maluszka, a to przecież ważne. W końcu nie chcemy spędzić naszych wakacji w akompaniamencie płaczu dziecka.

Wózek na każdą podróż to taki, który w jak największym stopniu odpowie waszym i waszego dziecka zapotrzebowaniu. Ma być niezwykle funkcjonalny, poręczny, lekki, komfortowy dla maluszka. Wybranie odpowiedniego w zaskakujący sposób, wpłynie na pogodny przebieg waszego urlopu. Pozwoli wam zwiedzać ciekawe miejsca wraz z waszym dzieckiem – poznawać nowe i doświadczać nowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *