Foteliki dla dzieci: Modnie i wygodnie – technologiczne nowiny.

Złota polska jesień, na dobre już zawitała za naszymi oknami, przynosząc wraz ze sobą coraz to krótsze dni oraz znacznie zimniejsze wieczory. Panująca na dworze aura, powoli przestaje sprzyjać na wspólne przejażdżki rowerowe z naszymi dziećmi, zmuszając nas do schowania sprzętu w ciemnych odmętach piwnicy. Chociaż sezon rowerowy powoli chyli się ku końcowi, warto być na bieżąco z najnowszymi trendami. W końcu to co modne pod koniec bieżącego sezonu, będzie sprawdzać się równie doskonale na jego przyszłoroczne rozpoczęcie.


Foteliki rowerowe to jedno z najpopularniejszych rozwiązań po jakie sięga większość rodziców, aby zapewnić sobie i swoim pociechom, wygodną oraz miłą przejażdżkę rowerową. W przeciwieństwie do nieco droższych przyczepek rowerowych, wydają się być łatwiejsze w montażu, czy też w ogólnym przechowywaniu. Dlatego właśnie, dzisiejszy artykuł poświęcony będzie najnowszym rozwiązaniom obejmującym foteliki rowerowe dla dzieci, o których warto wiedzieć, i które z pewnością sprawdzą się w przyszłorocznym sezonie.

Bezpieczeństwo i wygoda


W każdym kwartale roku, powstaje wiele przeróżnych zestawień produktów lub profesjonalnych rankingów, które opracowywane są ze specjalną myślą o rodzicach pragnących wybrać idealny fotelik rowerowy dla swojej pociechy. Zawarte w nich opisy poszczególnych zalet, jak i wad danego modelu, są doskonałym materiałem na czerpanie ogólnej wiedzy o obecnie panujących trendach, a także technologicznych rozwiązaniach wprowadzanych do wszelkiego rodzaju fotelików rowerowych. Chociaż rankingi bardzo często wydają się być sponsorowane przez danego producenta sprzętu, stanowią one idealne źródło informacji. Wystarczy jedynie porównać parę konkretnych zestawień produktów, aby otrzymać czytelną listę wymagań, jakie stawia się współczesnym siedzeniom rowerowym dla dzieci. W szczególności, że mają one spełniać dwie najważniejsze funkcje – mają być niezwykle bezpieczne oraz wygodne.


Wytyczne dotyczące rozwiązań zastosowanych w danym foteliku rowerowym, będą dotyczyć zarówno tych, które przeznaczone są do montażu na ramę roweru (czyli na jego przód), jak i tych montowanych na tyle. Oba rodzaje, są co prawda zróżnicowane nie tylko pod kątem stosowania, ale również pod kątem przeznaczenia dla odpowiedniej grupy wiekowej dzieci. Przykładowo,
Weeride Kangaroo będący jednym z popularniejszych modeli siedzeń montowany jest na przedzie roweru, przeznaczony jest dla najmłodszych szkrabów od 9 miesiąca życia. Dla większych dzieci, jak i cięższych, zaleca się stosowanie fotelików na tył. Nie mniej jednak, w obu tych przypadkach, pewne trendy oraz zastosowane technologie bezpieczeństwa, pozostają niezmienne.

Lista wymogów na przełom 2018/2019


Analizując poszczególne listy oraz rankingi, w bardzo łatwy sposób można wywnioskować, jakiego rodzaju rozwiązania są najbardziej pożądane wśród zawartych w nich produktach. Między innymi, obecnym trendem, a zarazem stosowanym już niemal we wszystkich modelach siedzeń rozwiązaniem technologicznym, są 5 punktowe pasy bezpieczeństwa. Te, oprócz standardowych pasów ramiennych i krokowych, posiadają jeszcze dodatkowe pasy w okolicy bioder – co w znacznym stopniu chroni dziecko przed niekontrolowanym wysunięciem z fotelika, a przy tym nie krępuje całkowicie jego swobody ruchów. Kolejnym rozwiązaniem, pojawiającym się często wśród umieszczanych w rankingu fotelików, są regulowane podnóżki. Gwarantując stabilne oparcie dla nóg maluszka, posiadają możliwość regulacji. Oznacza to, iż w danym modelu siedzonka posiadającym taką specjalną funkcję, bez problemu dostosujesz podnóżki do wzrostu Twojego dziecka. Mocno zabudowane siedzisko – czyli odpowiednia obudowa fotelika jako całości – chroniąca dziecko w razie wypadku, jest kolejnym bardzo często pojawiającym się elementem wśród wszelkich zestawień produktowych. Innymi, równie często występującymi rozwiązaniami, jest także zastosowanie wodoodpornych materiałów do produkcji wygodnego siedziska lub też, możliwość montażu fotelika bezpośrednio do ramy roweru. Ważne jest również to, że istnieje możliwość regulowania oparcia fotelika. Kiedy dziecko zaśnie, możemy oparcie odchylić do tyłu. Powoduje to większy komfort dla dziecka podczas jazdy, ale również jest to ułatwienie dla rodziców.


Co wybrać na 2019?


Posiadając przedstawione powyżej wytyczne, jakie najczęściej występują w różnorodnych rankingach fotelików, z łatwością możemy określić, jakie siedzonka rowerowe będą idealnym rozwiązaniem na przyszłoroczny sezon. Wystarczy jedynie odszukać model, który odznaczać się będzie powtarzanymi w zestawieniach cechami. Przykładem może tutaj posłużyć nam model fotelika
Thule RideAlong – przeznaczonego do samodzielnego montażu na tył roweru. Chociaż nie posiada on 5 punktowych pasów, brak niweluje innymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Chociażby łatwością montażu do niemalże każdej ramy rowerowej, albo innowacyjnym systemem zawieszenia, które amortyzuje wstrząsy wynikające z jazdy po nierównym terenie. Jeśli natomiast, pragniemy pokusić się o model siedzonka przeznaczonego na przód kierownicy, warto przyjrzeć się bliżej wspomnianemu wcześniej Weeride Kangaroo. Obie propozycje odpowiadają w mniejszym lub większym stopniu wytycznym, stając się tym samym nie tylko uniwersalnymi modelami siedzonek, ale przede wszystkim bezpiecznymi.


Decydując się na jakikolwiek model siedzenia, Thule RideAlonge czy jakiegokolwiek innego, warto kierować się przede wszystkim tym, co sprawdzi się najlepiej dla naszego dziecka. Zastosowane w różnych modelach rozwiązania, mogą okazać się niewystarczające, jeśli naszemu dziecku będzie niewygodnie. To natomiast wpłynie negatywnie na wspólnie spędzany czas. Dlatego decydując się na zakup, najlepiej będzie najpierw przetestować dany produkt we dwoje, aby dopiero później podjąć jednoznaczną decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *