Nosidło a wisiadło – jak je rozróżnić?

Nosidło oraz wisiadło to nic innego, jak nieco bardziej zaawansowana technologicznie alternatywa dla noszenia dzieci w chustach. Chociaż pozornie oba z nich wydają się być niemal identyczne, poprzez swoją formę, zastosowanie i funkcję, posiadają jednak znaczne różnice, które mogą zostać przeoczone przez niedoświadczonych rodziców. Dlatego właśnie dziś postaram się wytłumaczyć jak najprościej rozróżnić oba te rozwiązania, aby nawet podczas ćwiczeń po ciąży w pełni zapewnić komfort i wygodę maleństwu, jak i samym sobie.

O wisiadłach w słowach kilku

Wisiadła to najczęściej tanie i łatwo dostępne rozwiązanie, promowane w sposób zachęcający do jego zakupu, niczego nieświadomych rodziców. Z pozoru doskonale przystosowane dla malucha, potrafi niestety wyrządzić wiele krzywdy. W tym przypadku, problem stanowi konstrukcja wisiadła tzw. nosidła twardego. Głównym problemem jest zbyt wąski materiał umiejscowiony pomiędzy nogami dziecka, który połączony ze sztywną konstrukcją samego wisiadła doprowadza do nienaturalnego ułożenia kręgosłupa u malucha oraz oparcia całego ciężaru dziecka na kroczu.

Dlatego też, nawet w przypadku posiadania przez dany produkt wszelkiej maści certyfikatów, nie należy podejmować przy jego zakupie pochopnych decyzji. Aby świadomie wybierać to co najlepsze i omijać szerokim łukiem nosidła twarde, należy jedynie pamiętać o dwóch ważnych rzeczach. Między innymi o tym, iż wisiadło z całą pewnością rozpoznamy po jego specyficzniej budowie. Wąski panel materiału, umieszczany między nogami dziecka oraz usztywnienie, które w żaden sposób nie podpiera ciała dziecka to pierwsza oznaka, sugerująca nam niewygodny i niebezpieczny dla jego zdrowia produkt. Natomiast pewniakiem, który definitywnie powinien przekreślić zakup danego „nosidła”, to wiszące nóżki maleństwa. Chyba każdy z nas chciałby, aby jego dziecko czuło się komfortowo, a przede wszystkim wygodnie. Wisiadła zdecydowanie nie są tym, co mogłoby zaoferować naszemu dziecku takie doznania. Zwłaszcza, jeśli planujemy nosić je przy sobie w ciągu dnia oraz podczas naszych codziennych obowiązków. Jeśli planujesz ćwiczenia po ciąży z maluchem zdecydowanie lepiej sprawdzą się chusty lub nosidła ergonomiczne.

nosidło

Nosidła ergonomiczne, jako rozwiązanie

Doskonałą alternatywą dla noszenia dzieci w chustach, a tym samym o wiele lepszym rozwiązaniem względem wisiadeł, są specjalne nosidła ergonomiczne. Zwane również naprzemiennie nosidłami miękkimi, posiadają całkowicie inaczej zaprojektowaną budowę, która nie dość że jest bezpieczna, to jeszcze niezwykle komfortowa dla małego pasażera. W przeciwieństwie do nosidła twardego, nosidło ergonomiczne umożliwia naturalne zaokrąglenie się plecków – co jest szczególnie ważne u najmłodszych dzieci – znów nóżki rozłożone są szeroko na boki. Jest to odpowiednie ułożenia ciała, które pozwoli maleństwu na przybranie odpowiedniej pozycji. Nosidło miękkie jest pod tym względem niemal doskonałym rozwiązaniem, które z całą pewnością pozwala dziecku na siedzenie w naturalnej dla niego pozycji, a tym samej wygodnej i komfortowej.

nosidło

Codzienne obowiązki, ćwiczenia po ciąży i nosidło

Wykonywanie codziennych obowiązków, czy też podstawowe ćwiczenia po ciąży są o wiele łatwiejsze i możliwe, nawet w trakcie noszenia dziecka przy sobie. Nosidło oraz chusta stanowią dobre rozwiązanie dla codziennych zmagań rodzica, który pragnie być blisko swojej pociechy, ale równocześnie pragnie poświęcać nieco czasu innym czynnościom. Warto jednak pamiętać, że chociaż na chustonoszenie można zdecydować się w każdym momencie rozwoju dziecka, aby nosić je w nosidle ergonomicznym, powinno one już co najmniej samodzielnie siadać. Wybierając te dwie alternatywy dla transportu najmłodszych, pozwalamy samym sobie na większy komfort oraz możliwości. Dlatego, jeśli jeszcze nie jesteśmy pewni, czy faktycznie chcemy zacząć naszą przygodę z noszeniem dziecka przy sobie – koniecznie powinniśmy porównać wszelkie plusy, idące z tego niezwykłego trendu, jakim jest chustowanie oraz nosidła ergonomiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *